دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

آمار بازدیدهای زیربخش : 1321386
بازدیدهای ۲۴ ساعت گذشته: 747
کاربران حاضر در پایگاه: 0
 آخرین تاریخ به روزرسانی پایگاه:
1400/12/24

دارو زباله نیست

 | تاریخ ارسال: 1400/12/24 | 
مشارکت در پویش " دارو زباله نیست" با هدف حفظ سلامت شهروندان و آسیب نرساندن به محیط زیست با جمع آوری داروهای تاریخ گذشته و بلا استفاده منازل و تحویل به داروخانه های منتخب  در سطح شهر تهران جهت  معدوم سازی استاندارد و علمی
امحاء داروهای تاریخ گذشته به روشهای غیر استاندارد و غیر علمی ،  تهدیدی برای محیط زیست و انسانها به شمار می رود. ورود پسماندهای دارویی منازل که به روشهای غیر ایمن دفع می شده  و وارد طبیعت و آبهای زیرزمینی می شوند ، وقوع آسیب های جدی برای سلامت بشر و تمامی موجودات ازجمله گیاهان، حیوانات و آب و هوا و تمامی طبیعت را رقم می زند.
از این رو دفتر نظارت و پایش فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو با مشارکت معاونت های غذا و دارو و سازمان های مرتبط و همکار در امراطلاع رسانی لزوم دفع زباله های دارویی به روشهای استاندارد، پویشی را در شهر تهران به راه انداخته اند تحت نام " دارو زباله نیست" تا با این مشارکت جمعی و همراهی شهروندان ، اقدام به جمع آوری داروهای تاریخ گذشته و بلااستفاده منازل نمایند. در این پویش با همکاری مردم، داروها صرفاً به داروخانه های منتخب اعلامی تحویل داده میشود تا با قرار گرفتن در سطل های خاص برچسب دار،  طبق فرآِیند خاص توسط شرکت های مشخص شده ، جمع آوری و به روشهای علمی اقدام به معدوم سازی آنها شود.
مرحله اول این پویش که فقط در شهر تهران اجرا می شود به مناسبت فرارسیدن سال نو از تاریخ ۱۵ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت. در تداوم اجرای این پویش، فرآیند جمع آوری و دفع پسماند داروهای تاریخ گذشته و بلا استفاده  منازل به صورت تکمیلی در سایر شهرها نیز به اجرا در خواهد آمد.

لیست نهایی داروخانه_های منتخب
 CAPTCHA